اشتہار بند کریں۔

Když společnost Samsung oznámila minulý týden svou špičkovou řadu Galaxy S22, tvrdila, že jsou všechny její nové smartphony vybaveny displeji LTPO OLED. Uvedla také, že modely Galaxy ایس 22 اے Galaxy S22+ mají proměnlivou obnovovací frekvencí 10 až 120 Hz, zatímco u modelu Galaxy S22 Ultra se má jednat o rozsah 1 až 120 Hz. Nyní se však zdá, že sám výrobce tak nějak neví, jaké tyto frekvence vlastně jsou.  

Několik dní po akci Galaxy Unpacked 2022, na které byl telefon Galaxy ایس 22 اے Galaxy S22+ představen, změnila společnost Samsung ve své اخبار کے لیے خبر údaje o proměnlivé obnovovací frekvenci z 10 Hz – 120 Hz na 48 Hz – 120 Hz. Znamená to, že Samsung původně o specifikacích displeje lhal, nebo si jen nebyl jistý svým vlastním produktem? Jeho webové stránky pro německý trh (kde se stejně jako u nás prodává verze telefonů s procesorem Exynos 2200) stále uvádí údaj 10 Hz až 120 Hz, nejinak je tomu i v tom českém.

Jenže podle populárního leakera Ice Universe (UniverseIce) dokáže Galaxy S22+ při statickém obsahu na domovské obrazovce pracovat až s frekvencí 24 Hz, což znamená, že by na tom byl telefon hůře, než původně Samsung deklaroval, ale naopak lépe, než tak činí po své opravě tiskové zprávy. Ta se u modelu Galaxy S22 Ultra nijak nezměnila, a pořád uvádí rozsah 1 až 120 Hz.

Kde je tedy pravda? Jak to tak vypadá, nezná ji ani Samsung. A je to trochu problém. I když jsou pro oko člověka viditelnější ty vyšší frekvence, tak ty nižší mají vliv na výdrž zařízení. A rozdíl mezi 10 a 48 Hz je značný. U modelů Galaxy S22 a S22+ navíc Samsung oproti předchozí generaci zmenšil kapacitu jejich baterie, takže zde může být zaděláno na malér.

سام سنگ کی نئی متعارف کردہ مصنوعات خریداری کے لیے دستیاب ہوں گی، مثال کے طور پر، Alza پر

آج کا سب سے زیادہ پڑھا جانے والا

.